Distribuce programu je uložena v souboru
saczechU.tar.gzDistribuci je třeba rozbalit použitím příkazu
gunzip < saczechU.tar.gz | tar xvf -Soubory budou rozbaleny do podadresáře saczechU. Poté následuje fáze přizpůsobení vašim konkrétním podmínkám. Veškeré zásahy se týkají souboru make, který je součástí distribuce. Je třeba jednak zkontrolovat jeho první řádek (začínající znaky #!), zda obsahuje platný příkaz pro spuštění interpretu jazyka Perl. Dále v tomto souboru následují proměnné, jejichž hodnoty možná uznáte za vhodné změnit. Jsou to:
Nechť např. login adresář uživatele je /home/group/USER,
WWW kořen tohoto uživatele je /home/group/USER/www
a této UNIXové cestě odpovídá virtuální URL cesta http://www.kdesi.ca/~USER/
(tj., všechny soubory, které uživatel umístí do jakéholiv podadresáře pod /home/group/USER/www jsou k dispozici celému světu - pokud to uživatel dovolí vhodným nastavením módu jejich přístupu - větvením z tohoto URL). Nechť uživatel umístí své CGI skripty do
/home/group/USER/www/cgi-bin,
vnejší svět je pak může vyvolávat jako
http://www.kdesi.ca/~USER/cgi-bin/toASCII.cgi/..., etc.
V tomto případě je nutno tři výše uvedené proměnné nastavit takto:$homedir="/home/group/USER";(uvádějte bez závěrečných zpětných lomítek).
$user="/~USER";
$cgipath="/~USER/cgi-bin";Pokud je možno skripty instalovat na serveru globálně (implicitně do /www/cgi-bin), což je situace odpovídající původnímu SaCzechu, budou volány jako http://www.kdesi.ca/cgi-bin/toASCII.cgi/~USER/..., etc.
a nastavení příslušných proměnných je:$homedir="";
$user="";
$cgipath="/cgi-bin";
SaCzech-U definuje tyto proměnně a pole následově:if ( $names eq "WWWdia" ) { $cgiprefix="to"; # nadpisy kodu v liste $codename{"ASCII"}="ASCII"; $codename{"CP1250"}="MS Win"; $codename{"CP852"}="PC Latin 2"; $codename{"ISO-8859-2"}="ISO Latin 2"; $codename{"ISO-8859-1"}="ISO Latin 1"; $codename{"KEYBCS2"}="KEYBCS2"; $codename{"KOI8-CS"}="KOI8-CS"; $codename{"MAC"}="Mac"; @codes= ("ASCII","CP1250","MAC","ISO-8859-2","ISO-8859-1","CP852","KEYBCS2","KOI8-CS"); %abcNames=("ASCII","ASCII","CP1250","CP1250","MAC","MAC", "ISO-8859-2","ISO-8859-2","ISO-8859-1","ISO-8859-1","CP852","CP852", "KEYBCS2","KEYBCS2","KOI8-CS","KOI8-CS"); %altCodes=("ASCII","ascii","CP1250","1250","MAC","mac","ISO-8859-2","iso", "ISO-8859-1","iso1","CP852","852","KEYBCS2","kam","KOI8-CS","koi8-cs"); } elsif ( $names eq "EUnet") { $cgiprefix=""; # nadpisy kodu v liste $codename{"ascii"}="Ascii"; $codename{"1250"}="CP1250"; $codename{"852"}="PC Latin 2"; $codename{"iso"}="ISO Latin 2"; $codename{"iso1"}="ISO Latin 1"; $codename{"kam"}="Kamenicti"; $codename{"koi8-cs"}="KOI8-CS"; $codename{"mac"}="Mac"; @codes=("ascii","1250","mac","iso","iso1","852","kam","koi8-cs"); %abcNames=("ascii","ASCII","1250","CP1250","mac","MAC","iso","ISO-8859-2", "iso1","ISO-8859-1","852","CP852","kam","KEYBCS2","koi8-cs","KOI8-CS"); %altCodes=%abcNames; } else { die '$names'." v 'make' se musi rovnat bud \"WWWdia\" nebo \"EUnet\"\n"; } $ASC = $codes[0]; $ISO1 = $codes[4];
Zvolíte-li tuto variantu, nemá žádný význam nastavení proměnných $socklib a $flag{"decodequery"}.
Tento způsob je podstatně méně efektivní (obsloužení každého dotazu vyvolává jeden dotaz navíc), umožňuje však překódovat vše, co je na serveru k dispozici - včetně výstupů z CGI skriptů.
Zvolíte-li tuto variantu, nemá žádný význam nastavení proměnných $defaultfile, $dirdelim a příznaků timeservices a $ifmodifiedsince.
Metoda guess se snaží o rozumný kompromis mezi předchozími alternativami. Určení, kdy použít který způsob, však rozhodně není dokonalé.
Volba je určena především pro operační systémy jiné než Unix, ve kterém by funkce stat měla fungovat bez problémů. U odlišných systémů je třeba věc vyzkoušet.
Tím je ukončena konfigurační fáze. Jako další krok spusťte
./makeJeho výsledkem by měla být skupina souborů (toXXX[.cgi] nebo yyy[.cgi] a soubor whichcode[.cgi]. Tyto soubory přesuňte do adresáře s CGI skripty tak, aby jejich umístění vyhovovalo identifikaci, uvedené ve výše zmiňovaných proměnných $cgipath a $homedir - například
mv *.cgi ~/www/cgi-bin/Doporučuji navíc pro skript whichcode zavést synonyma to__CHARSET__ (__CHARSET__) a to, pokud odkaz na některý kódovaný soubor neprošel přes SaCzech-U nebo jím prošel se ztrátou desítky. Dotyčná synonyma zajistí příkazy
cd ~/www/cgi-binpřípadně
ln -s whichcode to__CHARSET__
ln -s whichcode to
ln -s whichcode.cgi __CHARSET__.cgiTím je instalace ukončena.
ln -s whichcode.cgi to.cgi
a podobně.